Saaremaa, Estonia +372 56499 602info@dreiman.eudreimann-oy Monday to Friday 08.00-17.00

Viis vihjet kuidas ehitada paremat palkmaja.

 

 

1. Õige asukoht majale Teie krundil.

PALKMAJA KATRIN

Te saate oma uut kodu rohkem nautida kui maja paigutatud perfekselt. Ärge ainult arvestage sellega milline vaade paistab  akendest vaid ka sellega milline on päikese trajektoor nii suvel kui ka talvel. Võib juhtuda et alles peale maja valmimist saate aru kuidas päike liigub, kust puhuvad tuuled ja millised vaated paistavad Teile akendest. Jälgige ka maja paigutuse puhul seda et kui peaks tekkima soov majale teha juurde ehitusi vms , ei oleks takistusi mis piiraks Teie soovide võimalusi.

Kaaluge erinevaid võimalusi ja lahendusi.

 

2. Puude kasulikkus.

Tommerhus

Puud kui maja kaitsekiht. Leht puud annavad majale suvel varju  ja talvel omakorda rohkem päikest mida meie talvedes väga vähe. Okas puud saavad oma korda pakkuda tuulevarju aastaringselt. Kasulik on see eriti siis kui majad asuvad põldudel või avarates kohtades Aga pidage meeles et puud mis on majadele liiga lähedal , ohustavad katuse eluiga .

Mõistlik puude eemaldamine maja ümbrusest hoiab Teie kodu tervemana.

 

 

3. Akende paigutus.

Studio H Kvittfjell

Aknad küll lasevad Teie koju valgust  ja annavad võimaluse nautida ilusat vaadet .  Aga nad võivad ka varastada energiat Teie majast. Pidage meeles et palkmajal on väga head soojuse hoidmis võimed , Probleem tekib sellega et kus ennem oli sein on nüüd aken millel on väiksem sooja pidamis võime. Aga teisiti võttes , sein mis on üleni klaasist ja suunaga pideva päikese poole võib tuua majja liiga palju soojust.

Olge kindlad et ehitate palkmaja mitte kasvuhoonet.

 

4. Looge ruume millel ei ole ainult üks otstarve.

base06_2

Lisades majale ruutmeetreid ei anna see alati tunnet et ruum on suurem. Tõhusalt ära kasutades ruume on parim viis anda oma kodule avara õhkkonna ,samas hoides seda mugava ja sisse kutsuvana. Kui iga ruumi eesmärk on läbimõeldud ja planeeritud muutub maja sisekujundus vabamaks. Üldjuhul ehitatakse ruume millel on ainult üks eesmärk millega suurendatakse maja üld suurust. Mitme otstarbeline korruseplaan võimaldab Teil luua kodu mis tuleb odavam ja säästlikum. Paljud inimesed ühendavad köögi, elu ja söögitoaga . Ruumi kokku hoidmiseks on võimalik teha nii nimetatud lavatseid, nii ei ole Teil vaja eraldi magamistuba ehitada.  Üldiselt on palkmajad ehitatud avatud planeeringuga st laeks on katuse alus pind mis annab ruumile selle avara tunde.

 

Alati ei pea mõtlema suurelt.

 

 

5. Ärge rutake.

 

Olles alles projekteerimis järgus on soovitatav läbi mõelda kõik et ruumid täidaksid oma ülesanded täies mahus. Iga ruut tuleks läbi mõelda mitu korda et ruumi tõhusus, disain, vool koos sisu ja paigutusega oleks kõige parem. Planeerimisel on väljakutseks leida iga toa enda isiksus, pöörates tähelepanu mitte ainult disain vaid ka selle üksikasjalikule ehitusele. Iga tuba tuleks planeerida nii, et perekonnal on põhjust seda kasutada.

 

Et oleks kodu kuhu sisenedes tunneks end hästi.

Menu