Saaremaa, Estonia +372 56499 602info@dreiman.eudreimann-oy Monday to Friday 08.00-17.00

Maasoojuspumbad

Kuidas maasoojuspump töötab?

Maasoojuspump töötab sarnasel põhimõttel nagu külmkapp, ainult „tagurpidi“ Maasoojuspump eraldab samal moel soojuse maapinnast nii nagu külmkapp eraldab soojuse külmkapis olevast toidust, tõstab selle temperatuuri ja toob selle Teieni küttesoojuse ja sooja tarbevee kujul.

 Energia kogumine maapõuest.

Selleks on kaks lahendust.

1. Horisontaalse maakollektor .

Paigaldatakse torustik umbes 1 m sügavusele maapinda. Selline lahendus sobib sellistele maja omanikele kelle krunt on piisavalt suur et torustikke ära mahutada.

2. Vertikaalne maakollektor.

Puuritakse 60 kuni 400 meetri sügavune puurauk, millesse paigaldatakse kollektor. See lahendus sobib just neile kelle krundi suurus on limiteeritud.

Tasub meeles pidada et maasoojuspump töötab siiski osaliselt elektri pealt. Aga see osa on nii väike et ei tohiks heidutada maasoojuspumba soetamisel.

Üheks suuremaks miinuseks maasoojuspumpade puhul on paraku hind (üle 100 m2 maja puhul 10 000 eur ringi)

Kuid kokku võttes on maasoojuspump üks parimaid lahendusi , see suur investeering tasub ennast aastate jooksul kindlasti ära.

 

Õhk vesi soojuspump.

Sellelt lingilt saate piisava ülevaate:

 Nõuannet õhk-vesi-soojuspumba soetajale

 

Õhk vesi soojuspumpade hinnad algavad umbes 2000 eurost. Aga alati ei ole mõistlik soetada kõige odavam mudel. Vaid ikka tutvuda mida see hind sisaldab ja mis on antud masina näitajad.

 

NB!

Muidugi tuleb teil veel arvestada sellega et peate ise väljaehitama majasisese küttesüsteemi.See tähendab põrandakütet jne.

Menu